Post

Nowoczesne zabiegi w pozbywaniu się blizn po trądzikuW dzisiejszych czasach, bardzo dużo osób ma problem z tragikiem. Wynika to z tego, że mam nie tylko zanieczyszczone powietrze czy wodę, ale także silnie przetworzone jedzenie, które mnie ma substancji odżywczych, które pozwoliłyby się bronić naszym organizmom przed takiego typu dolegliwościami.

Niewiele osób podczas leczenia trądziku, sięga po takie metody jak naturalne pozbywanie się go poprzez zmianę diety. Jest to nie tylko niewygodne, ale także wydaje nam się, że znacznie bardziej kosztowne. Rzeczywiście, zdrowa dieta wyjdzie nam nieco drożej, ale jeśli podliczymy ceny kosmetyków, na które wydajemy pieniądze, aby pozbyć się trądziku, to zauważymy, że zdrowe jedzenie znacznie bardziej się opłaca. Kiedy jednak już się trądziku pozbędziemy dochodzi nam kolejny problem. Mianowicie są to ślady po nim. Niestety bardzo trudno jest się ich pozbyć przy pomocy maści i domowych sposobów, szczególnie, jeśli są to głębokie blizny. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która ma dla nas zbiegi, które może nie usunął całkowicie blizn, ale sprawią, że nie będą one tak widoczne.

Terapia laserem
Do takiej metody używa się lasera frakcyjnego. Światło, jakie wytwarza laser powoduje małe mikro oparzenia skóra. Co najlepsze, wcale nie będziesz miała żadnych ran, więc nie musisz się obawiać. Pobudza to jedynie gojenie, które jest znacznie szybsze i skuteczniejsze. Czyli tkanka, która jest uszkodzona, zostaje przebudowana. Dzięki temu zabiegowi, nasza skóra staje się gładsza i czysta, nie widać wiec blizn, które się także spłycają. Taki zabieg może być przeprowadzany nie tylko na świeżych i gojących się bliznach, ale także na tych, które są już stare. Aby uzyskać jak najlepsze efekty musimy wykonać około 4 zabiegi. Efekty będziemy mogły zobaczyć po około 5 tygodniach, a koszt zabiegu to 200 zł.
Mikrodermabrazja i mezoterapia

Taki zabieg jest wykonywany w większość gabinetów kosmetycznych. Polega on na tym, że lekarz przy pomocy strzykawki, wstrzykuje dokoła blizn lecznicze preparaty, które pomagają w gojeniu się. Dzięki wstrzykniętym substancjom, kolagen powstaje znacznie szybciej. Na efekty musimy jednak poczekać około pół roku a zapłacimy za taki zabieg 300zł.
Jeśli twoje blizny są małe i płytkie, to ten zabieg doskonale się sprawdzi w twoim przypadku. Polega on na złuszczaniu naskórka przy pomocy kryształków tlenku glin.

Dermatolog
Ten lekarz może nam pomóc peelingiem chemicznym, który złuszcza kolejne warstwy skóry, dzięki czemu blizny staj się gładsze. Cena to 259 zł, ale unikajmy takich zabiegów latem.
Inną opcją jest także przeszczep tkanki tłuszczowej. W miejscu gdzie mamy zbędny tłuszczyk, pobieramy go i wstrzykujemy w miejsce blizny, staje się po tym ona miękka i bledsza.