Post

Wykorzystywanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznejWiadomo, że każda kobieta, chce być piękna i podziwiana. Nie jest to już od dzisiaj taki stan rzeczy, ponieważ w poprzednich wielkich, uroda także miała dc duże znaczenie. Każdy nas wie, że ludzie, którzy są ładniejsi mają łatwiej w życiu i zdobywają lepszych mężczyzn oraz znacznie lepiej płatne posady. Dlatego też, każda kobieta, robi, co w jej mocy, aby takie piękno osiągnąć.

Żeby jednak stać się naprawdę doskonałą – przynajmniej w naszym mniemaniu, musimy niekiedy podejmować naprawdę drastyczne kroki, które zwykle wymagają użycia skalpela lub strzykawek. Ci, którzy nie mają aż takich sum pieniędzy używają preparatów zewnętrznych. Jest to najczęściej kwas hialuronowy. Dlaczego akurat on? Przede wszystkim, dlatego, że zwykle osobami, które są nastawione na zabiegi chirurgii plastycznej to takie kobiety, które zmagają się z problemem starzenia i próbują powstrzymać ten naturalny proces. Niestety jest to nie możliwe do całkowitej realizacji, gdyż zmarszczki i obwisła skóra i tak nas dopadną.

Czy jest kwas hialuronowy?
Wielu zapewne będzie się on kojarzył z czymś żrącym, no, bo przecież to kwas. Jednak kwasy, jakie występują w przyrodzie to nie tylko te złe, ale także dobre. Pomyśl, że na przykład witamina C także jest kwasem, a jest nam bardzo potrzebna. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszych organizmach. Najwięcej jest go właśnie w skórze. Jego zadaniem jest wiązanie wody. Kazde3go dnia 30 % kwasu rozpada się, ale na jego miejsce, pojawia się nowy. Jednak z wiekiem, odbudowa jest coraz mniejsza i rzadsza. Dlatego też medycyna estetyczna znalazła sposób dla tych, którzy zaczynają się obawiać starości.

Zastosowanie kwasu hialuronowego
Aby przywrócić młodszy wygląd osobom, które zmagają się ze zmarszczkami zwykle wykorzystywane są różne zabiegi z kwasem hialuronowym. Zwykle jest on podawany przy pomocy strzykawki do odpowiednich warstw skóry. Jednak przy jego pomocy, możemy nie tylko zlikwidować zmarszczki, ale także powiększyć sobie usta, zniwelować zagłębienia brody, opadające policzki czy też zapadnięte skronie.
Co najciekawsze, ponieważ kwas ten wstępuje w naszym organizmie, jest doskonale przez niego tolerowany. Dlatego też, rezultaty takich zabiegów są natychmiastowe. Należy jednak pamiętać, że zabieg taki musimy powtarzać, co roku, ponieważ obecne w naszym ciele enzymy rozkładają kwas. Taki zabieg trwa około godziny, przy czym dostajemy miejscowe znieczulenie. Nie musimy spędzać następnego dnia czy kilku w klinice, ale możemy wyjść od razu. Rekonwalescencja trwa jednak zwykle maksimum dwa dni.