Post

Na co uważać w gabinetach medycyny estetycznej?Każda kobieta chce zachwycać swoim wyglądem. W dzisiejszych czasach, wygląd ma potężne znaczenie, tak jak kiedyś niebyło czasu na to, żeby przejmować się jakimiś przebarwieniami czy też starzeniem, ponieważ akurat ten aspekt był całkowicie normalny i nikt nawet nie myślał o tym, aby wypełniać zmarszczki. Jednak dzisiaj wszystko wygląda inaczej i rządzi całym świtem Internet oraz media społecznościowe, które kreują nam rzeczywistość i nakazują, jaką modą mamy się kierować.

Także coraz więcej osób, nawet w naszym kraju coraz częściej poddaje się zabiegom medycyny naturalnej. Jest to coraz bardziej znane i lubiane przez kobiety, które chcą poprawić swój wygląd tu i ówdzie. Jednak coraz częściej, zdarzają się także skargi na niektóre gabinety, które nie stosują się… do przepisów lub też powoduj dużo powikłań po zabiegach. Są to zwykle takie osoby, które z medycyną estetyczną nigdy go czynienia nie mieli, ale chcieli zarobić.

Na co zwracać uwagę? 
Jeśli zmierzasz szukać gabinetu, który wykona Ci wypełnianie zmarszczek czy też jakiś inny zabieg, musisz przede wszystkim wiedzieć czy osoba, która jest tam specjalistą rzeczywiście nim jest czy tylko się podaje za takiego. Najlepiej jest poszukać opinii przez Internet. Jeśli trafią się niepochlebne w przeważającej większości to znaczy, że nie mamy, co szukać w takim miejscu. Zwróć także uwagę, czy komentarze są na pewno wstawiane przez pacjentów, a nie przez pracowników.
Jeśli już znajdziesz się w wybranym gabinecie, to koniecznie musisz się zorientować w jeszcze kilku sprawach. Po pierwsze, sprawdź certyfikaty i kwalifikacje pracowników. Bardzo ważne jest, aby ktoś, kto podaje się za profesjonalistę miał szkołę podyplomową w odpowiednim kierunku czy też jest lekarzem certyfikowanym.

P drugie sprawdź ceny. Jeśli są zbyt niskie, to nie decyduj się na zabieg. Może się okazać, że będziesz miała wstrzyknięty preparat, który będzie zanieczyszczony lub kompletnie inny i przede wszystkim szkodliwy. Pamiętaj, że używanie wypełniaczy przez osoby, które nie maj odpowiednich kwalifikacji może być niebezpieczne nie tylko dla Twojego wyglądu, ale także zdrowia. Takie osoby mogą także używać niesprawdzonych preparatów, które mogą prowadzić do infekcji, bólów, wirusów, przebarwień, a nawet martwicy skóry. Lepiej, więc nie ryzykuj i dokładnie sprawdź czy masz do czynienia ze specjalistą. Gdzie mogą się zgłosić osoby, które zostały oszukane? Pomocy udzieli nam Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.