Post

Co można zrobić z opadającymi powiekami?Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, każdy chce być piękny i stara się to osiągnąć na wszelkie sposoby. Jednie bardziej się do tego przykładają, zaś inni mniej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy zainteresowani naszym wyglądem oraz jak gruby mamy portfel. Niestety, niektóre zabiegi nie są przeznaczone dla każdego, ponieważ mają tak dużą cenę, że kogoś, kto ma dzieci na utrzymaniu i tylko jedna osoba w rodzinie pracuje, nie stać na drogie zabiegi.

Jednak nie każdy taki zabieg upiększający jest koszmarnie drogi. Znajdziemy także takie, które nam bardzo portfela nie skurczą, a są dość skuteczne. Jeśli mowa o zabiegach, to z pewnością zmagasz się z opadającymi powiekami, skoro sięgnęłaś po ten artykuł. Jest to problem częstszy u osób, których skóra traci elastyczność, ale nie tylko. Dokucza niekiedy ludziom w różnym wieku. Wszystko zależy od tego jak dbamy o skórę oraz jakie mamy geny. Płat skóry, przysłaniający na oko jest nie tyle niewygodny, co męczący, ponieważ zwęża nam się pole widzenia i przy okazji szybciej męczą się oczy.

Gdzie się udać?
Jeśli chcemy się pozbyć problemu, to w pierwszej kolejności, musimy się wybrać do chirurga plastycznego. Jego diagnoza będzie dla nas ważna, ponieważ określi on budowę twarzy oraz położenie jej części. Niekiedy może się okazać, że problemem nie są opadające powieki, ale złe ułożenie brwi i to je trzeba poprawić.

Jeśli opadająca powieka nam dokucza i konieczne jest rozwiązanie kłopotu, to z pomocą nadchodzi plastyka chirurgiczna. Jeśli plastykę ma refundować NFZ, to musi przypadłość utrudniać pole widzenia. Jeśli mamy takie widzimisię, to niestety nic z tego, ponieważ jest to już traktowane jak zabieg estetyczny, a nie, jako leczenie problemu. Nie masz się, co obwiać zabiegu, ponieważ dostajesz znieczulenie miejscowe, a już po dwóch tygodniach możesz wrócić do pełnej aktywności, a po tym czasie zniknął także opuchlizna i obrzęki. Efekt widzimy po dwóch miesiącach.

Inne zabiegi
Jeśli nie chcemy się decydować na powyższy krok, to mamy także do dyspozycji inne zabiegi, które mogą poprawić nasz wygląd. Jeden z nich to pobudzanie skóry do produkcji kolagenu. Jest to mezoterapia np. igłowa. W takim przypadku w powiekę wstrzykuje się lecznicze koktajle.

Możemy także zdecydować się na lifting czoła. Pomoże on jednak wtedy, kiedy to brwi są przyczyną opadania powiek. Zabieg podniesienia brwi, możemy wykonać bez pomocy skalpela. Wtedy za pomocą igły wprowadza się w skórę nici liftingujące. Po kilku miesiącach, rozpuszczają się one i wchłaniane są przez skórę. Dzięki temu, czoło jest jędrniejsze, a brwi uniesione, a co za tym idzie, powieki także się podnoszą.