Post

Prawdy i mity na temat liposukcjiMasz zbędny tłuszczyk na brzuchu? Zastanawiasz się, więc na pewno jak się go pozbyć w taki sposób, aby już więcej Cię nie dręczył. Jeśli ćwiczenia nie przyniosą efektów, a dieta także nie działa, to koniecznie musisz znaleźć jakiś inny sposób, jeśli na lato chcesz wyglądać doskonale.

W takim przypadku, przydać ci się może liposukcja. Co to takiego? Jest to zabieg odsysania tłuszczu. Jednak na pewno już o tym słyszałaś i teraz zastanawiasz się czy to na pewno bezpieczne i skuteczne, ponieważ wiele na ten temat słyszałaś zarówno pochwał jak i niezadowolenia. Cały zabieg, polega w pierwszej kolejność, na rozbiciu tłuszczu i odessaniu go. Dzięki temu zmniejsza się jej ilość, a co za tym idzie także obwód ciała.  Mimo iż w dzisiejszych czasach metody są różna, to każda opiera się mniej więcej o to samo. Tłuszcz odessany, jest przeprowadzany przy pomocą rurki na zewnątrz do pojemnika.
Zastanówmy się tylko czy rzeczywiście liposukcja bez użycia skalpela jest tak skuteczna jak się nam wydaje? W tym akurat przypadku, co do efektów nawet nie mamy się, co zastanawiać nad porównywaniem, ponieważ wiadomo, że skalpel jest skuteczniejszy. W przypadku użycia skalpela, możemy zmniejszyć obwód ciała nawet o 10 cm i pozbyć się 3 litrów tłuszczu. Jeśli chodzi o odsysanie to jest to tylko 2 cm, a co najważniejsze jest to tylko dla tych, którzy nie przekraczają rozmiaru 38.

Pytania i wątpliwości
Zastanawiasz się czy nieinwazyjne metody, mimo iż możemy osiągnąć tylko małe efekty są bezpieczne? No właśnie nie bardzo, ponieważ, mimo iż jest znacznie mniejsze niebezpieczeństwo podczas zabiegu niż 10 lat temu, ale jednak ryzyko jest.  Aby zabieg był jak najbardziej bezpieczny, należy wybierać takich lekarzy, którzy są oświadczeni i znają się na swoim fachu.

Słyszałaś, że tą metodą, możesz także powiększyć sobie biust bez użycia implantów? Jest to zarówno prawda, jaki i mit. Przede wszystkim, taka metoda pozwala na powiększenie tylko o jeden lub dwa rozmiary, więc n jakiś specjalnie duży biust nie ma, co liczyć. Będzie to jednak dobra metoda dla tych, których biust stracił jędrność, szczególnie po ciąży. Jak długo utrzymuje się taki efekt po zabiegu? Zaraz po jego wykonani ciało jest obrzmiałe i przez około 3-6 tygodni musimy nosić ubranko uciskowe. Miejsca, które zostały wypełnione tłuszczem nabierają kształtów przez następne pół roku. Jednak efekt wypełnienia piersi jest widoczny od razu. Trzeba jednak przestrzegać przez cały czas diety, aby nie przytyć.