Post

Medycyna estetyczna w walce ze zmarszczkami !Każdy z nas chce wyglądać i prezentować ile doskonale w dzisiejszych czasach. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ Ci, którzy są ładni, mają znacznie łatwiej w życiu. Nie ma oczywiście takiej definicji, al wiadomo, że sławę zdobywają zwykle Ci, którzy mają ładną buzię lub też dobrą makijażystkę. Na okładkach czasopism widzimy panie idealnymi twarzami, włosami i rysami. Wszelkie bilbordy nie tolerują także brzydoty czy nawet przeciętności. Na każdym kroku, ci, którzy są bardziej względni, są stawiani wyżej.

Dlatego też, każdy z nas także chce być piękny. Jednak uroda, to sprawa ulotna i z wiekiem ja tracimy. Co więcej, jeśli o nią nie dbamy to znika jeszcze szybciej. Dlatego, mnóstwo już młodych dziewcząt dokonuje różnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, powiększa sobie piersi, usta i odsysa tłuszcz. Jest jednak jeden wróg, który jest najbardziej straszny dla każdego z osobna, ponieważ jego działanie jest nieuniknione. Mowa oczywiście o czasie i starzeniu się. W takim przypadku, nie pomoże nam nawet najlepszy lekarz, ponieważ zmarszczki dopadną nas w końcu i jest to nieuniknione dla każdej kobiety i mężczyzny. Te właśnie zmarszczki, powodują, że kobiety oddają się różnym zabiegom, próbując odzyskać utraconą młodość. U jednych się to udaje, u innych nie komicznie. Najgorzej jest jednak przesadzić z takimi zbiegami, a takie przypadki z historii gwiazd znamy.

Walka ze zmarszczkami w gabinetach kosmetycznych i chirurgicznych
Jedną z najpopularniejszych metod wypełniania zmarszczek lub powiększania ust itp. jest botoks. Co najciekawsze, cały taki zabieg trwa dosłownie 15 minut. Efekt zabiegu utrzymuje się około 3-6 miesięcy. Im jednak częściej będziemy się takim zabiegom oddawać, tym dłużej kolejne efekty będą się utrzymywać. Cena za takie zabiegi to około 550 zł.

Kolejnym sposobem na walkę ze zmarszczkami jest także wstrzykiwanie kwasy hialuronowego. Dzięki temu, że występuje on naturalnie w tkankach człowieka jest całkowicie bezpieczny i tolerowany przez organizm. Jednak, w naszych organizmach jest on rozkładany każdego dnia, a następnie buduje się nowy. Jednak wiekiem jest to znacznie spowolnią i ograniczone. Dlatego też, wstrzykiwanie w skórę kwasu hialuronowego daje dobre efekty. Utrzymują się jednak one do roku, a po tym czasie składnik ten jest rozkładany przez organizm, dlatego musimy zabieg powtarzać. Jego cena to około 1000 zł.

Redukcję i wypełnianie zmarszczek można także wykonywać innymi sposobami jak fotoodmładzanie, fala radiowa czy radiesse. Musimy jednak pamiętać, że żaden zabieg nie przynosi efektów, które będą się utrzymywać przez kilka lat, dlatego co jakiś czas, w zależności od użytej metody, musimy wybrać się ponownie na zabieg.