Post

LiposukcjaKażda kobieta chce prezentować się doskonale. Jest to szczególnie pożądane teraz, kiedy lato coraz bliżej, a my nadal nie wyglądamy tak jak chcemy. Zwykle jest to problem z zalegająca tkanką tłuszczową. Najtrudniej jest się pozbyć tej w okolicach pępka i pomiędzy kośćmi biodrowymi. Jest to miejsce, gdzie zwykle nie chce z nami współpracować tłuszczyk i bardzo trudno jest się go pozbyć.

Co więc można zrobić?
Najlepsze efekty dają ćwiczenia fizyczne, które ujędrnią skórę i spalą tłuszcz. Jednak niekiedy mimo wysiłku fizycznego, nic z tego nie wychodzi i nadal nas nęka to miejsce z brzuchu. Jest na to inna rada. Jeśli Twoje ćwiczenia nie działają, to może warto zmienić je na takie, które właśnie skupiają się na dolnych częściach brzucha? Jeszcze innym sposobem jest zgłoszenie się o ułożenie planu treningowego i diety do trenera personalnego. Jeśli napiszesz mu, w czym polega problem, z pewnością będzie wiedział jak się go pozbyć, ponieważ pisze do niego wiele takich osób, gdyż nie tylko ty masz taki problem.

Metody medycyny estetycznej
Kiedy nie działają żadne ćwiczenia lub zwyczajnie nie chce nam się ćwiczyć, ale tkanka tłuszczowa nam przeszkadza, możemy wykonać zabieg liposukcji. Zapewne już o tym słyszałaś. Jej bardziej popularną nazwą jest „odsysanie tłuszczu”. Jeśli jesteś zainteresowana takim tematem, to nie musisz się zastanawiać jak to wgląda, ponieważ w telewizji znajdziesz na ten temat kilka programów. Jeżeli jednak nie bardzo się w temacie orientujesz, to wiedz, że nie ze wszystkich miejsc, da się taki tłuszcz usunąć. Możemy do odsysać z brzucha, ud, pośladków, szyi, pleców czy nawet ramion. Jednak to lekarz ustala z tobą, z których miejsc najlepiej usunąć tkankę tłuszczową, abyś po zabiegu prezentowała się jak najlepiej. Zwykle zabieg jest wykonywany tak, żeby po nie nie została nam zwisająca skóra lub też nie wystąpiły powikłania różnego rodzaju.
Obawiasz się o ból? Nie ma, o co, ponieważ zabieg przeprowadza się zawsze na znieczuleniu. Jest ono miejscowe lub ogólne.

Kto może?
Niestety nie każdy ma możliwość poddania się zbiegowi. Nie jest to też dobry sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej zamiast sięgnięcia po zdrową dietę i ćwiczenia fizyczne. Żeby móc stać się kandydatem do zabiegu, musimy nie tylko mieć ukończone 18 lat, ale także być zdrowym i już od dłuższego czasu ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Liposukcja będzie najlepsza u tych osób, które tkankę tłuszczową mają w jednym miejscu. Jeśli jednak masz cukrzycę, zakażenie, problemy z sercem czy naczyniowe, to niestety zostaniesz odrzucona ze względu na twoje bezpieczeństwo. Im starsza osoba, tym zabieg mniej estetycznie wygląda w fazie końcowej, ponieważ młoda i jędrna skóra powraca zwykle na swoje miejsce, a w przypadku pozbawianej kolagenu i starszej niestety nie.